Oszczędzanie na emeryturę

Przyszłość dla każdego jest niewiadomą kartą, warto więc się do niej odpowiednio przygotować, aby na stare lata można się było cieszyć spokojem mając środki do życia. Można to zrobić poprzez efektowne oszczędzanie na emeryturę.

Czy ZUS na emeryturę to wszystko?

W chwili obecnej każdy kto pracuje zarobkowo, odkłada na swoją emeryturę razem z ZUS. Praktycznie przez całe życie na naszym koncie ZUS gromadzą się środki, które w przyszłości będziemy mogli wykorzystać na dowolny cel. Jednak nie każdemu wystarcza to, co oferuje mu w tej kwestii Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego też coraz więcej ludzi, decyduje się na założenie funduszu emerytalnego w znanej i renomowanej firmie. Z takim funduszem można dużo więcej zaoszczędzić niż z ZUSem, a całość wcale nie jest skomplikowana.

W dzisiejszych czasach, na rynku istnieje kilkanaście znanych otwartych funduszy emerytalnych. Warto się z nimi bliżej zapoznać poprzez rankingi i porównywarki tych funduszy. Ciekawie został przedstawiony, właśnie taki ranking OFE na stronie gazety wyborczej http://wyborcza.pl/1,75478,14569375,Ktore_OFE_zarabia_najlepiej___RANKING_.html .
Wynika z niego, że jednym z najlepszych funduszy emerytalnych jest obecnie Allianz. Może on bardzo dużo zaoferować swoim klientom, co jest bardzo pociągające.Nieźle wypada on we wszelkich rankingach, dlatego też jest jednym z najpopularniejszych otwartych funduszy emerytalnych. Jednak pamiętajcie, że wszystkie rankingi mają jedynie charakter subiektywny, gdyż nie da się porównać wszystkich cech i dostosować ich do naszych wymagań.

Kolejnym bardzo popularnym funduszem emerytalnym, jest ING. Co najciekawsze, chcąc przystąpić do takiego funduszu emerytalnego, można to zrobić w ekspresowym tempie nawet nie ruszając się z domu. Wystarczy wejść na stronę ING https://direct.ingcentrala.pl/umowa-ofe/ i wypełnić dostępny tam formularz. W bardzo krótkim czasie skontaktuje się z nami pracownik banku i umówi się z nami na spotkanie, na którym odpowie na nasze wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie tematu OFE.

Warto odkładać na swoją emeryturę, gdyż nigdy nie wiadomo jaki los nas czeka. Lepiej być przygotowanym na wszelkie komplikacje i nie łatwe czasy. Tylko dzięki otwartym funduszom emerytalnym, można być spokojnym o przyszłość swoją i swoich bliskich.

Porównaj fundusze emerytalne na naszej stronie

Staramy się uaktualniać rankingi porównywarki funduszy emerytalnych, dlatego warto poszukać na naszej stronie wniosków do tego typu rankingów i jeśli będą dla Was atrakcyjne, to warto je wypełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *